BAŞKAN'IN MESAJLARI

Özgür Arıcı

14.10.1981 Koçarlı, Bıyıklı Mahallesi doğumludur.

Annesi ve babası devlet memuru olduğu için Aydın'da büyümüş ve Aydın'da okumuştur. 1997 yılında okurken çalışmaya başlamıştır.

2001 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra Yağmur Sigorta şirketini kurarak ticaret hayatına atılmıştır.

Adnan Menderes Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü'nden 2004 yılında mezun olmuştur.

Bugün itibariyle Yağmur Sigorta şirkette 15 çalışana istihdam sağlamaktadır. Yağmur Sigorta, 2015 yılında Ege Bölgesi'nde en çok üretim yapan şirket olmayı başarmıştır. Yağmur Sigorta dışında 2015 yılında ARC Otomotiv şirketini kurarak 120 adet araç ile kurum ve şirketlere uzun süreli kiralama hizmeti vermektedir.

2021 yılında Aydın Sigorta Acenteleri Derneği'nin (AYSİAD) başkanı olarak seçilmiştir ve halen bu görevini yürütmektedir.

2022 yılında Aydın Ticaret Odası'nda meclis üyeliğine seçilmiştir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigorta Acenteleri Komitesi'nde Ankara delegesi olarak aktif görev almaktadır.

AYSİAD Başkanı olarak 2022-2023 eğitim öğretim döneminde dernek üyeleri ile birlikte gerçekleştirilen kampanya dahilinde, Aydın merkez ve ilçelerinde toplam 40 okulu ziyaret ederek, 'Hiçbir Eğitimsiz Kalmasın' diyerek öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamıştır. 43 yaşında olan Arıcı, evli ve ikisi kız biri erkek üç çocuk sahibidir.

 

Özgür Arıcı 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerde Aydın'ın Koçarlı Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.