Menu
Menu

Başkan Kaplan Ankara’da 3 günde 19 ziyaret gerçekleştirdi

Yazdır / Tarih: 2023-01-13
Başkan Kaplan Ankara’da 3 günde 19 ziyaret gerçekleştirdi

Başkan Kaplan Ankara’da 3 günde 19 ziyaret gerçekleştirdi

Başkan Kaplan Ankara'dan müjdelerle döndü

Başkan Kaplan: "Koçarlı 2023'te de yeni yatırımlara doyacak"

 

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, 3 günlük yoğun Ankara mesaisi sonrasında ilçeye döndü.

Merhum Başbakan Adnan Menderes'in memleketi Koçarlı''da, 2023 yılı içinde hayata geçmesi planlanan makro projeler için girişimlerini sürdüren AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ile birlikte Ankara’da hizmet mekiği dokuyarak çalmadık kapı bırakmayan Başkan Kaplan, 3 günde türlü bakanlık ve kurumları kapsayan toplamda 19 ziyarette bulundu. Ziyaretten ayağının tozuyla Koçarlı'ya döner dönmez açıklamalarda bulunan Başkan Kaplan, orman köylerinin uzun süredir devam eden tapu kadastro sorununu en kısa zamanda çözüme kavuşturacaklarını, ilçeye modern yeni ilçe kütüphanesi ile trap atış merkezi kazandıracaklarını belirterek, ilçedeki devam eden DSİ projelerine de Devletin gerekli ödeneği ayırdığını müjdeledi. İlçedeki sokak yenilemeleri ve bisiklet yolu yapımı için de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda ciddi oranda maddi destek aldıklarını belirten Başkan Kaplan, "Koçarlımız 2023'te de yatırıma doyacak" ifadelerini kullandı.

Göreve seçildiğinden bu yana Koçarlı için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Başkan Kaplan, “Koçarlı’nın ve Koçarlılı hemşerilerimin ihtiyaçları doğrultusunda güzel ilçemize önemli yatırımlarda bulunuyoruz. AK Parti Aydın Milletvekilimiz Metin Yavuz bizlere hem destekleri ile hem de ev sahipliği yaparak devam ettiğimiz yatırımlara ek olarak yeni projeler ve yatırımlarımız için 3 gün boyunca Ankara’da önemli ve verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Koçarlı’ya ne yapsak azdır ve ne yapsak yakışır.”dedi. 

"MARKA İLÇE" VURGUSUNU YİNELEDİ

Başkan Kaplan,  3 günlük verimli bir Ankara mesaisi gerçekleştirdiklerini söyledi. "Sayın Vekilimiz Metin Yavuz bizleri yalnız bırakmadı tüm enerjisini Koçarlı ve bizler için harcadı" diyen Başkan Kaplan, “Ankara ziyaretimizde Koçarlı’mızda yaptığımız her projemize destek olan ve verdiğimiz her hizmetimizde yanımızda olan, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’ı, Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu’nu, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’u, Tarım Orman Bakan Yardımcımız Sayın Veysel Tiryaki’yi, önceki dönem Orman ve Su işleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Sayın Nadir Alparslan’ı, AK Parti Genel Başkan Vekilimiz ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Numan Kurtulmuş’u, AK Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Özhaseki’yi, AK Parti Aydın Milletvekillerimiz Mustafa Savaş, Metin Yavuz, Rıza Posacı ve Bekir Kuvvet Erim’i, DSİ Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Akif Balta’yı, Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraloğlu’nu, DSİ Genel Müdürlüğü, İçme Suyu ve Atık Su Daire Başkanı Sayın Göktuğ İlter’i, Orman Genel Müdürlüğü, Kadastro ve Mülkiyet Daire Başkanı Sayın Ahmet Akbulut’u, Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcımız Sayın Ertuğrul Çalışkan’ı, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Sayın Dr. Hayri Baraçlı’yı ziyaret ederek Koçarlımıza kazandırılacak olduğumuz yatırımlarımızı hızlandırmak ve ilçemizi marka ilçe yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

 

“KOÇARLI’YA NE YAPSAK YAKIŞIR”

3 günlük Ankara ziyaretinin verimli geçtiğini ifade eden Başkan Kaplan, “Koçarlımıza, kazandırılacak olduğumuz yatırımları hızlandırmak için görüşmeler gerçekleştirdik. Ankara’daki her kapıyı çalıyoruz ve çalmaya da devam edeceğiz. Biz hizmet için göreve geldik ve milletimizin gücü bize güç katıyor. Koçarlımız bugüne kadar almadığı yatırımları alıyor. Ziyaretlerimizde Koçarlı’nın ihtiyacı olan yatırım ve projeleri aktardık. Tüm yatırım ve projeler için Bakanlarımızdan, Milletvekillerimizden, genel Müdürlerimizden destek sözü aldık. Yarınlara daha yaşanılabilir bir Koçarlı bırakabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Biz çalıştıkça Koçarlımız gelişiyor” diye konuştu.

“ORMAN KÖYLÜLERİMİZİN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK”

Başkan Kaplan, Tarım Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki’yi AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ve Akmescit, Çallı, Kızılcabölük ve Mersinbelen mahalle muhtarları ile ziyarette bulunduklarını söyleyerek, “Sayın Bakan yardımcımız Veysel Tiryaki’ye Orman köylülerimizin sorunlarını aktardık. Orman köylerinden tapu kadastro sorunu olan yerlerle ilgili köylülerimizin lehine fikir birliğine varıldı.  Çözüm önerileri için gerekli çalışmaları yapacakları sözünü aldık. Ayrıca yeni yapılması planlanan Orman İşletme şefliği ile ilgili görüşmeler gerçekleştirdik.

BAĞARCIK GÖLETİ MÜJDESİ

Başkan Kaplan, “DSİ Genel Müdürümüz sayın Akif Balta’yı ziyaretimizde Bağarcık göletinin ihalesinin 31 Ocak tarihi itibari ile ihalenin yapılacağı, buna ilaveten de Gaffarlar, Bağcılar, Kızılkaya göletlerinin de yatırım planlarında olduğu ve bu yıl içerisinde ihalesinin yapılmasının beklendiğini öğrendik. Koçarlı - Bağarası kapalı devre sulamasına çok ciddi kaynak aktarıldığı ve para probleminin olmadığı ve birinci kısmın sulamaya açılacak. Yan dere ve Kocababa deresi ıslahlarının devamı noktasında konuyu yakinen takip edeceğinin sözünü aldık. Yapılan sulama yatırımları, göletler ve ilçemizdeki dere ıslağı noktasında devam eden Kocababa deresi 2. Kısım çalışmalarından ötürü bizlere destek olan ev sahipliği yaparak ziyaretlerimizi ayarlayan Sayın AK Parti Aydın Milletvekilimiz Metin Yavuz’a ve ilçemiz ile yakından ilgilenen DSİ Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Akif Balta’ya teşekkür ederek şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“BELEDİYEMİZE BEKOLODER HİBE EDİLECEK”

Başkan Kaplan, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin ile görüştüklerini ifade ederek, “Sayın Genel Başkan Yardımcımızın talimatları, Sayın Milletvekilimiz Metin Yavuz’un önderliğinde Belediyeler Birliği tarafından belediyemize 1 adet kazıcı ve yükleyici Bekoloder hibe olarak belediyemize gönderilecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızdan da ciddi manada sokak yenilemeleri ve bisiklet yolu yapımımız için maddi destek aldık. Önümüzdeki günlerde rakamı kamuoyuyla paylaşacağız. Bu konuda hem Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YENİ İLÇE KÜTÜPHANESİ İÇİN FİKİR BİRLİĞİ SAĞLANDI

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan ile görüştüklerini söyleyen Başkan Kaplan, “İlçemizde yapılacak olan kütüphanenin çalışmaları için fikir alışverişinde bulunduk. Cihanoğlu kulesi ve çevresi için çalışmalarda destekleri ile yürümekte.

TURİZM YOLU ULAŞIMA AÇILACAK

Turizm yolunun kısa zamanda ulaşıma açılacağı müjdesini veren Başkan Kaplan, “Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdulkadir Uraloğlu ile görüşerek, İlçemiz içerisinden geçen 4 kilometrelik karayolunun yenilenmesi ile Koçarlı - Bağarası arasındaki Turizm yolunun Çakırbeyli ile Koçarlı arasında kalan 1. Etabının kamulaştırma çalışmalarının bitirilerek önümüzdeki Mart-Nisan aylarında asfaltlanarak ulaşıma açılması esnasında görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu’na şükranlarımızı arz ederiz” diye konuştu.

“MODERN TRAP ATIŞ MERKEZİ YAPILACAK”

Modern, ulusal ve bölgesel yarışmalara ev sahipliği yapacak olan Trap Atış Merkezi için çalışmaların kısa zaman içerisinde başlayacağını belirten Başkan Kaplan, “Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun trap atış merkezi projemize destek vereceği sözünü aldık. Sayın Bakanımız gerekli fizibilite çalışmaların yapılması ile ilgili talimatları verdi. 2023 yılı yatırım programı içerisinde Modern, ulusal ve bölgesel yarışmalara ev sahipliği yapacak olan trap atış merkezinin ilçemize kazandırılması noktasında AK Parti Aydın MilletvekillerimizMetin Yavuz ve Rıza Posacı’nın destekleri bizleri memnun etti. Sayın Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ankara'da bir çok önemli görüşmeler gerçekleştirdiklerinin altını çizen Başkan Kaplan, yatırımlar noktasında ilçemizin ve ilçemizde yaşayan hemşerilerimizin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda Koçarlı’nın acil ihtiyacına cevap verecek ve daha saymakla bitiremeyeceğim projeler konusunda da Bakanlarımızın görüşü aynı ve ilk adımlar atıldı, hiçbir projemiz geri çevrilmedi. Verdiğimiz sözleri yerine getirme noktasında var gücümüzle çalışıyoruz. Bizleri bu hizmet yolunda desteklerini her zaman ilçemize hissettiren, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, ve Ankara’da misafir eden Bakanlarımıza, Bizlere ev sahipliği yaparak Ankara ziyaretimizde yalnız bırakmayan, öncülük eden AK Parti Aydın Milletvekilimiz Metin Yavuz’a, Milletvekillerimize, Genel Müdürlerimiz ve kurumlarımız bizlere her zaman olduğu gibi yine ilgi ve alaka gösterdiler. Her birine şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum. Projelerimizi ve yatırım ihtiyaçlarımızı dosya halinde sunduk, sunmaya da devam edeceğiz" dedi.

Diğer Haberler